ارز دیجیتال مانترا (Mantra) با نام اختصاری OM

مانترا (MANTRA) یک اکوسیستم بلاک چین یکپارچه که شامل سازمان غیر مستقل OMniverse می‌شود، است.

گره های مانترا شامل یک زیرساخت بلاک چین به عنوان یک کسب و کار خدمات است و زنجیره مانترا: پروتکلی برای دارایی های مختلف برای اکوسیستم کازماس و MANTRA Finance: یک پلتفرم DeFi که سرعت و شفافیت DeFi را به دنیای TradFi می‌آورد.

مقدمه

مانترا که در سال 2020 راه اندازی شد، یک اکوسیستم بلاک چین یکپارچه عمودی است. این اکوسیستم که پیش از این با نام MANTRA DAO شناخته می‌شد، به دلیل رویکرد باز و صادقانه در تجارت کریپتو، سرمایه‌گذاری، و نوآوری، شهرت به دست آورده است.

OMniverse چیست؟

با تغییر نام تجاری مانترا، تغییر ساختار مانترا به اکوسیستم فراگیر مانترا نیز رخ داد و با عنوان OMniverse شناخته می شود. OMniverse از چهار پشته تشکیل شده است که شامل طیف گسترده ای از محصولات و خدمات است که مانترا به سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی ارائه می‌کند. چهار پشته عبارتند از زنجیره، گره، دائو و فایننس مانترا. که هر کدام شامل طیف وسیعی از محصولات نوآورانه در اکوسیستم مانترا می‌شود.

گره های مانترا

گره های مانترا سنگ بنای پشته یکپارچه عمودی است که پایه و اساس OMniverse است. عملکرد اصلی عملیات گره، ایجاد درآمد برای کسب و کار و رشد دارایی های جامعه با ارائه فرصت های سودآوری بیشتر در چندین بلاک چین است. علاوه بر این، این گره‌های اعتبارسنجی از مانترا در ایجاد حضور در شبکه‌های بلاک چین جدید و در حال ظهور و رشد آن به یک فضای سازمانی بزرگ‌تر به عنوان یک اکوسیستم پشتیبانی می‌کنند. همچنین فرصت هایی را برای گسترش اکوسیستم چند زنجیره ای دی فای مانترا باز می‌کند.

مانترا همچنین زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) را ارائه می‌دهد، به این معنی که می تواند عملیات گره اعتبارسنجی را هم برای موسسات و هم برای افراد تنظیم کند.

زنجیره مانترا

زنجیره مانترا پروتکل اکوسیستم کازماس است.که با استفاده از ماژول IBC با سایر بلاک چین‌های موجود در کازماس سازگار است و ابزارهای توسعه‌دهنده و فرصتی برای ساخت هر چیزی از بازی‌ها و برنامه‌های وب 3 گرفته تا صرافی‌های امن و غیرمتمرکز (DEX) فراهم می‌کند. این شبکه همچنین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان هر دو اکوسیستم Cosmos و Ethereum را در محیطی سازگار با سازندگان ترکیب می‌کند.

زنجیره مانترا همچنین از یک ماژول شناسایی غیرمتمرکز قدرتمند (DID) برای تمام نیازهای KYC و AML استفاده می‌کند. این ماژول توسعه محصولاتی که از ویژگی‌ها و اکوسیستم‌های پیشرفته استفاده می‌کنند را هم تسهیل می‌کند.

فایننس مانترا

هدف فایننس مانترا پلتفرمی است که سرعت و شفافیت DeFi را به دنیای جاافتاده و در عین حال غیرشفاف TradFi می‌آورد. این پلتفرم به کاربران در سراسر جهان امکان داد و ستد، صدور و کسب درآمد از دارایی‌های دیجیتال را به روشی غیرقانونی و بدون مجوز می‌دهد.

مانترا دائو

مانترا از زمان آغاز به کار خود همواره بر مشارکت دادن جامعه خود در هر مرحله متمرکز بوده است.. دائو مانترا برای دستیابی به جامعه گسترده‌تری خارج از OMniverse و Sherpas تلاش می‌کند تا این روایت و ساختار را به پروژه‌های دیگر و پروتکل‌های متعدد آنها بیاورد.

برخی از مشارکت های موفق DAO عبارتند از HeliSwap، اولین DEX و DAO در شبکه Hedera و ZENSTAR، اولین بازار پولی مبتنی بر بستر ساخته شده بر روی شبکه Astar در Polkadot.

توکن OM

OM توکن بومی OMniverse است و دارای ابزارهای مختلف از جمله: حاکمیت: سهامداران OM می‌توانند پیشنهادهایی را صادر کنند، در رای‌گیری‌های حاکمیتی شرکت کنند و پیشرفت‌هایی را در محصولات مختلف در سراسر OMniverse پیشنهاد کنند.

استیکینگ: OM را می توان مستقیماً در برنامه وب MANTRA یا در Binance برای کسب بازدهی غیرفعال استیک کرد.

مشوق‌های دسترسی به توکن DAO/Airdrop: سهامداران OM دسترسی ویژه‌ای به نسخه‌های جدید توکن DAO و همچنین مشارکت در ایردراپ توکن DAO دارند.

دیدگاهتان را بنویسید